Dnes

Květen
13
Čtvrtek

Aktuálně

 

Adorace Nejsvětější svátosti oltářní.

Každou sobotu od 17 hod. do 17,30 hod.

Během adorace je příležitost ke zpovědi.

Kostel otevřený pro osobní modlitbu

Každou sobotu od 12 hod. do 17,30 hod

 

 

 

 

 

 

 

Nově na naších stránkách

Klikněte na nabídku "Nabízíme" a pak "Výuka náboženství" - Naše katechetka připravila pro děti, mládež ale i po dospěle několik inspiraci a nápadu na prožití postní doby.

----------- 

Zahrejte si (dospěli i nejstarší - vyzkoušejte, je to i pro vás) počítačovou hru pro křesťany!

Skupina pěti her s názvem "Největší příběhy všech dob" si klade za cíl ukázat Bibli jako zdroj moudrosti a poznání. Jedná se o pět příběhů biblických osobnosti. Hry lze spustit pomocí webového prohlížeče (budete hrát on line) nebo si do počítače nebo tabletu či mobilu nainstalovat rovnou aplikaci GEOFUN a pak hrajete i bez připojení na internet. Všechny vytvořené hry jsou volně dostupné bez nutnosti registrace. Vznik her financovala Česká biskupská konference.

Aktuálně jsou k dispozici tyto hry - příběhy:
„Může jeden člověk zachránit celý národ?“ je název hry, kterou provází královna Persie Ester. Být královnou není snadná věc zejména, když musí řešit úkol, jak zachránit národ, ze kterého sama pochází. Ve druhé hře „Co zaseješ, to také sklidíš“ společně s Jákobem lze prožít jeden z velkých příběhů izraelského národa a pomoci při řešení životních situaci, které ho potkávaly na jeho životní pouti.  Víra je důvěra v to, co člověk doufá, a jistota v to, co nevidí. Víra prochází zkouškou, když člověk podléhá třeba pochybnostem či strachu. Jak na to, aby víra byla opět pevná? To prozradí průvodce Petr, původně Šimon, v pořadí již třetí hře „Petrův zdar“. Život přináší různé situace, někdy také kotrmelce a zvraty. Je důležité, aby z těchto situaci člověk vyšel posilněn. Ve hře „Jak jsem oslepl a uzřel“ lze zjistit, co přinesl světu život Saula neboli Pavla z Tarsu. Není na světě známější příběh, než ten, který vypráví Marie, žena tesaře Josefa, v další hře „Můj syn Ježíš“. Je o jejím synu – Ježíši, který je bez pochyby nejznámější osobou na světě. 

 ------------

Srdečně Vás zveme na rodinný farní zájezd!

4. červenec – 6. červenec 2021

Poutní místo Turzovka

Poutní místo Skalka u Trenčína

Poutní místo Svatý Hostýn

Pobyt v lázeňském městě Trenčianske Teplice

Ubytování v Hotelu Flóra, polopenze, bazén, sauna, dvoulůžkové pokoje…

 Cena 3 000 Kč.           Přihlášky po telefonu anebo v zákristií.

Nemocným a nemohoucím poskytuje církev útěchu a posilu ve svátostech smíření, eucharistii a pomazání nemocných. Tyto svátostí nemocným farníkům, kteří se nemohou dostat do kostela nabízí kněz u nich v bytech. Tuto službu nemocným v Drnovicích, Račicích a Pístovicích nabízí farář po telefonické domluvě - tel: 776 710710.

V případě, když nemocný se nachází v nemocnicí kontaktujte prosím nemocničního kaplana. Seznam nemocničních kaplanů v jednotlivých nemocnicích najdete ZDE

Určeno drnovickým donátorům