Hlášení farníkům

      - Mešní úmysly na rok 2018 je možná objednávát v sakristií anebo přímo na těchto stránkách. Po kliknutí na odkaz kalendáře (níže)  se Vám dole objeví kalendář Google. Dny kde není uvedená inténce jsou Vám k dispozici. Pamatujte prosím, že v pondělí nejsou ve farnosti mše. V soboty jsou mše sloužené v Ježkovicích anebo v Račicích.

Kalendář a objednání menších úmyslů 

---------------------

Farní události, které chystáme...

kliknutím na událost se dozvíte víc...

Žádné nadcházející události k zobrazení!

O novém projektu předsíní (žebračky) kostela

Naším farníkům a také všem návštěvníkům kostela představuji navrch umístění v kostelní předsíní památných desek. Tyto desky budou vzpomínkou a vyjádřením vděčností drnovického lidu významným osobnostem, kteří v dějinách naši obce přispěli k duchovnímu a materiálnímu růstu Drnovic.

Jednalo by se o dvě žulové desky. Jedna vlevo od dveří do zpovědnice. Druha nad dveřmi do ni.

Na desce nad dveřmi budou jména všech 37 místních farářů a to od roku 1580.

Na desce vlevo od dveří budou jména nejvýznamnějších stavitelů a dobrodinců drnovického kostela.

Jsem přesvědčený, že tento projekt není pouhým estetickým zvelebením prostoru "žebračky", ale přede vším je vyjádřením naší úcty a modlitby těm, kteří dlouho před námi v Drnovicích konali díla nejen pro sebe ale pro budoucí.

Současně vyzývám všechny zájemce k diskusi nad tím projektem a prosím o pomoc v jeho realizaci.

P. Mikuláš Wawrowski